TEKNİK ANALİZTEMEL ANALİZ

Klimasan (KLMSN) Hisse İncelemesi

26.06.2023

Klimasan (KLMSN) Hisse İncelemesi

Selamlar sevgili okuyucu, bugünden itibaren fırsat buldukça borsada bulunan şirketlerin genel çerçeveleri ile eğitim maksatlı incelemelerini yapacağız. Bugün ki şirketimiz Manisa merkezli KLİMASAN KLİMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş (KLMSN).

Şirketin 2023 yılı 1.çeyrek bilançosu ve dipnotlarında belirtilen temel hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi endüstriyel tip soğutucu ve dondurucu üretimi ve bu ürünlerin iç ve dış piyasalara satışı ile iştigal etmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği başlıca ürünler, meşrubat ve bira soğutucuları, su soğutucuları, dondurma ve dondurulmuş gıda muhafazalarıdır.
  • Şirket, 7 Ocak 1969 tarihinde İzmir’de kurulmuş olup şu anki merkezi Manisa’dır.
  • Grup bünyesinde 31 Mart 2023 tarihi itibarıyla istihdam edilen üç aylık personel sayısı 1.346’dir.
  • Ödenmiş Sermayesi : 79.200.000 TL
  • Ciro Tutarı : 795.222.491 TL seviyesinde gerçekleşmiş durumda.

2022 yıl sonu itibariyle cirosu 2.77 milyar TL civarında imiş, ancak ilk çeyrek bilançosu ile kaba bir hesap yapacak olursak 3.2 milyar civarında bir ciro beklentisi oluşabileceği düşünülebilir.

Mevcut Piyasa Değeri

Mevcut hisse fiyatı ile oluşan piyasa değeri 1.56 milyar TL düzeyinde bir ciroyu işaret ediyor. Değerlenme konusunda farklı görüşler ortaya konulmuş durumda olduğundan ciro üzerinden bir fiyatlama yapılması hususunda bir görüş belirtmeyeceğim

şahsi kanaatim; ciro ile piyasa değerinin aynı seviyelerde olduğu, marka değeri var ise piyasa değerinin cironun 2-3 katına çıkabileceği yönündedir.

Kısa Vade Borç Durumu

Şirketin 1 yıl içindeki yükümlülükleri yukarıda belirtilmiştir.

Teknik Görünüm

Klimasan Teknik Görünüm
Klimasan Teknik Görünüm
  • Teknik olarak bir yükseliş kanalının direnç hattında ilerliyor, direnç hattı aşılır ise bir üst direnç noktasına doğru hareket etmesi beklenebilir.
  • Sıralı Fibonacci direnç seviyeleri 20,10 – 21,80 – 23,65 – 26,10 ve 29,38 (uç nokta) olarak göze çarpmakta olup, bu seviyenin geçilmesi durumunda ilk fibonacci direnç seviyesi 38,60 bölgesinde öne çıkmaktadır.
  • Olası geri çekilmelerde grafikte de görüleceği üzere 200 günlük EMA seviyesi belirgin destek noktası olarak kendini belli etmektedir.

Yukarıda belirtilen seviyeler kişisel teknik analiz çalışmamdır. Hata payı olabileceğini aklınızdan çıkarmayıp, kendiniz de analiz yapmayı unutmayınız.

Yeni makalelerde görüşmek üzere 🙂

Sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte ve sağlıcakla kalın.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI

Burada yer alan yatırım, bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve görüşler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. www.kucukyatirimcigunlugu.com sitesinde anlatılan tüm konular ve tüm örnekler, grafikler, tarihçeler, tablolar, yorumlar, öneriler eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır.

Bilgilendirme ve eğitim amaçlı hazırlanan bu site ve içeriği asla bir Yatırım Tavsiyesi değildir.

Sizler bu siteden faydalanırken www.kucukyatirimcigunlugu.com un özel veya sonuçsal zararlardan sorumlu olmadığını kabul etmektesiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

kucukyatirimcigunlugu.com adresinin sürekli gelişmesi için lütfen reklamları kapatmayınız :)