GÜNCEL HABERLERKRİPTO PARALARTEKNİK ANALİZ

Kriptoda Yeni Sezon Geliyor Mu ?

Kriptoda Yeni Sezon Geliyor Mu ?

Merhabalar sevgili okuyucu, son iki haftalık süreç ve majör-minör kripto paralarda görülen yukarı yönlü hareketler hepimizin Kriptoda yeni sezon geliyor mu sorusunu sormasına sebep oldu. Gelin birlikte bu soruya cevap arayalım.

Kripto Market Değeri

Özellikle son bir aylık dönemde market değerinde gerçekleşen artış dikkat çekmeye devam ediyor. İşlemlerde gerçekleşen hacim artışı ve dip seviyelerinin görülmemesi ikinci bir olumlu sinyal.

Market Cap Grafiği

Bitcoin Tarafında Teknik Görünüm
Bitcoin Fiyat Grafiği
Kriptoda Yeni Sezon -1 (Bitcoin Fiyat Grafiği)

Bitcoin tarafında; ayı sezonunda gerçekleşen düşüşün teknik olarak öngörülen dönüş seviyeleri olan 19850 ve 17900 dolar aralığında tepki görmesi ve nispeten gerçekleşen ihlaller ile yeniden hem teknik hem de psikolojik destek noktası olan 20000 dolar seviyesinin üzerine atılarak konsolide olma çabası bir diğer pozitif unsur olarak göze çarpıyor.

Ethereum Tarafında Teknik Görünüm
Ethereum Fiyat Grafiği
Kriptoda Yeni Sezon -2 (Ethereum Fiyat Grafiği)

Market değerinde yaklaşık %20 lik dominasyona sahip ethereum tarafından bitcoin benzeri bir oluşumun olması genel yön algısının yukarı yöne dönebileceğinin bir diğer örneğini oluşturuyor.

Genel Yorum

Elbette ki kripto para piyasasının haberlere, açıklamalara, teknolojik gelişmelere oldukça hareketli tepkiler verdiği birçok oyuncu tarafından bilinen bir husustur. Özellikle son dönemde Bill Gates tarafından yapılan açıklamalar yapay zeka ve web3 projelerine ait coin ve tokenlerin hareketlenmesine sebep olmuş ve bir katalizör etkisi ortaya çıkarmış olabilir.

Genel görünüm olarak baktığımız zaman piyasada;

  • Yükselişe yönelik sinyaller üretildiği,
  • Dominasyon oranlarının majör coinlerde yükseldiği,
  • Yükselişi destekleyecek yönde haberlerin gündeme gelmeye başladığı görülmektedir.

Ancak; özellikle birçok yatırımcının yüksek maliyetler ile elinde tutmakta olduğu altcoinlerde esas sezonun ne zaman başlayacağı BTC ve ETH deki birincil hareketlerden sonra şekillenecek gibi duruyor.

Yani baba coinler önce market değerini yukarı çekecek sonrasında alt coinlerin durumu belli olacak şeklinde bir öngörüde bulunak sanıyorum mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Yeni makalelerde görüşmek üzere 🙂

Sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte ve sağlıcakla kalın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

kucukyatirimcigunlugu.com adresinin sürekli gelişmesi için lütfen reklamları kapatmayınız :)