GÜNCEL HABERLERKRİPTO PARALAR

Hayırlı Bayramlar ve Bol Sabırlar

Tüm dostlara Hayırlı Bayramlar diliyorum.

Gün geçmiyor ki sevgili elin oğlu (Elon MUSK) yine bir açıklama yapmış olmasın ve yaptığı açıklama sebebiyle coin piyasasının içinden geçmiş bulunmasın.

Hürriyet gazetesinin haberine göre;  sevgili dostumuz bize hayırlı bayramlar dileyerek, ben artık bitcoin ile tesla satmayacağım demiş ve bitcoin fiyatını tabloda görüleceği üzere hızlı şekilde aşağı çekmiş ve alt coinler de bundan olumsuz etkilenmiştir.

Piyasada sert satışlar söz konusu olduğunda ilk yapılması gereken panik yapmamaktır.

Tabii ki işlem yapılan paranın büyüklüğü stres seviyesini arttıracaktır. Bu nedenle stresini kaldırabileceğiniz oranda risk almak yapılacak en akıllıca davranış olacaktır.

Bu konulardan da bahsettiğimize göre gelelim Bitcoin ve son durumuna;

Bitcoin günlük grafik görünümünde bir destek oluşumu göze çarpsa da esas destek bölgesinin haftalık grafikteki 25 haftalık üstel ortalama olduğunu şahsen değerlendiriyorum. Ama bu piyasada her şeyin olabileceğini gözden kaçırmamak gerekiyor.

Teknik destek seviyelerinden bahsettikten sonra yukarıdaki haberde dikkatimi çekin bir hususu aktarmak istiyorum.

Milyarder iş adamı Elon Musk, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların, özellikle en kötü emisyona sahip kömürün hızla artan kullanımı konusunda endişeli olduklarını belirtti.

Tesla‘nın araç satışlarında Bitcoin kullanımını askıya aldığını kaydeden Musk, “Kripto para biriminin birçok düzeyde gelecek vaat eden bir fikir olduğuna inanıyoruz ancak bunun çevre için büyük bir bedeli olamaz.” ifadesini kullandı.

Musk, Tesla’nın herhangi bir Bitcoin satmayacağını belirterek, madenciliği daha sürdürülebilir hale gelir gelmez bunu işlemler için kullanmayı planladıklarını aktardı.

Elon Musk, Bitcoin için harcanan enerjinin yüzde 1’inden daha azını kullanan diğer kripto para birimlerini de gözden geçirdiklerini kaydetti.

İşte bu ifadenin önümüzdeki günlerde birçok coin üzerinde etki göstereceğini düşürüyorum. Tabi bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşların yorumları oldukça önemli olacaktır.

Bol bol sabır göstermemiz gereken günlerden geçeceğiz gibi.

Para kazanmak önemlidir, ancak aile daha önemli. para kazanma hırsı ile ailenize vakit ayırmayı unutmayın.

Tekrar Hayırlı Bayramlar diliyorum.

Sitemizi takipte ve sağlıcakla kalın. Yeni yazılarda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

kucukyatirimcigunlugu.com adresinin sürekli gelişmesi için lütfen reklamları kapatmayınız :)