GÜNCEL HABERLERKRİPTO PARALAR

Bitcoin ve Taht Kavgaları

Son günlerde Bitcoin fiyatındaki düşüş herkesin dilinde. Nasıl olmasın ki kendi düşüyor, alt coinler düşüyor, çıkıyor diyorsun yine düşüyor. Düşüyor da düşüyor. Acaba kral tahtından mı indiriliyor. Yoksa piyasa yani krallar mı arıyor.

Gelelim herkesin merak ettiği soruya; düşüş ne zaman bitecek ?

Öncelikle bunun cevabını biliyor olmak pek mümkün olmamakla beraber teknik analizin altın çocuğu fibonacci ile yolumuza ışık tutmaya çalışalım.

Bitcoin Fibonacci Seviyeleri
Bitcoin Fibonacci Seviyeleri

Daha önceki makalemde belirtmiş olduğum 25 haftalık EMA seviyesi şu an için destek olarak çalışmış görünüyor olsa da halen 1 – 1,618 ve 2,618 fibo seviyelerinin takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Dominance düzeyinin bu kadar düşük halde olduğu bir ortamda birçok piyasa oyuncusu elbette yukarı yönlü hareket beklemektedir. Ancak her şey bu kadar kolay olsa idi, hepimiz zengin olurduk öyle değil mi.

Piyasada oluşan köpek isimli coin çılgınlığı, piyasadaki işlem hacmini kendisine doğru çekmekte olduğundan, diğer coinlerde sığ bir piyasa ortaya çıkmaktadır. Bu durum ise klasik borsacıların tahta yapıcı, kripto borsacıların ise balina dediği arkadaşların pek sevdiği bir haldir.

Çünkü satış yoğunluğu karşılanamamakta ve fiyat hızlıca aşağıya doğru yol almaktadır. Hem de göz açıp kapayıncaya kadar. Biz ha döndü ha dönecek diyerek ekrana bakmaya devam ederiz ama o vicdansız aşağı doğru iner de iner.

 

Sonuç olarak son günlerde bir taht kavgası var, bir yanda satoshi nin BTC si krallığını korumaya devam ederken, bir yandan Elon un köpecikleri (DOGE, SHİBA) işlem hacminin içinden geçmeye devam ediyor.

Benim şahsi kanaatim sabırlı olanların yüzünün tekrar güleceği yönünde. Elbetteki buradaki yazılarımız yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, ki sitemizin sorumluluk reddinde bunu açıkça belirtmekteyiz.

Sevgili dostlar, tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.

  • Büyük kazanç beklentisi, büyük kayıp riskini beraberinde taşır.
  • Katlanabileceğiniz miktarda ve zamanda işlem yapın.

Son olarak Yunus Emre’nin bir sözü ile bitirmek istiyorum.

Mal da yalan, mülk de yalan, var biraz da sen oyalan.

Sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz.

Siz sağlıcakla kalın ve sitemizi takipte kalın. 🙂

Yeni yazılarımızda görüşmek üzere.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

kucukyatirimcigunlugu.com adresinin sürekli gelişmesi için lütfen reklamları kapatmayınız :)